Nye turneringsplaner1 Billardspiller kopi

Der er nu tændt et håb for at vi kan komme til at spille billard igen efter d. 6. maj 2021. DDBU har derfor besluttet at fastfryse stillingen i divisions-puljer og udskrive nye planer, undtagen Søren Søgaard Ligaen som spiller efter den oprindelige plan Se udmelding fra DDBU her .

Det bliver med slutspil for de 4 øverstplacerede hold i puljen, om oprykning, og nedrykningsspil for de resterende hold i puljen. Jeg opdaterer turneringsplanerne løbende. I skrivende stund er der rettelser til Keglebillard 2. division og 3. division samt individuelle turneringer i keglebillard. Ændringer til de resterende planer kommer når DDBU får ændret dem.

Så krydser vi bare fingre for at planen holder denne gang. 🙂

Thorkild Bodin d. 25.03.2021

   

Login  

   

Lokal TV  

Ksport top1
Canal6000
Billard TV
   
© Billardklubben Frem